Bohaterowie

Alyssa Elyson Del Vacchio
Dwudziestoletnia dziewczyna z wyjątkowym talentem do przyciągania kłopotów. Od momentu ataku wampira, jej życie staje na głowie – i to nie tylko dlatego, że w końcu ma okazję poznać swoją przeszłość. Skryta i tajemnicza, pragnie wyłącznie zrozumieć kim jest – oraz dlaczego każdej nocy śni jej się ten sam, tajemniczy mężczyzna o pięknych, niebieskich oczach...


Nicholas William Evanson
Przeszło stuletni wampir, dysponujący niezwykłym darem tworzenia iluzji ludzkich zmysłów. Przystojny i niebezpieczny, należy do ścisłej elity świata nieśmiertelnych. Od lat skrywa sekret, jednak ciągłe tajemnice zaczynają go drażnić. Co więcej, kiedy na jego drodze staje Alyssa, wszystko się komplikuje – w końcu nie należy się bratać z wrogiem, prawda?


Mary DeLuca
Najlepsza przyjaciółka Alyssy. Wygadana i pewna siebie, dla swojej współmieszkanki gotowa jest zrobić wszystko. Wbrew pozorów niezwykle delikatna i emocjonalna. Łatwo przywiązuje się do ludzi, zwłaszcza do tych, do których już raz nabrała zaufania. Ma piękny głos, ale od tragicznej śmierci matki trwa w postanowieniu, żeby nigdy więcej nie pozwolić sobie na śpiew.


Carlos Sorenti
Młodszy przedstawiciel starego rodu wampirów, który po latach braku kontaktu z bliskimi nieoczekiwanie pojawia się w progu rodzinnego domu. Arogancki, sarkastyczny i niebezpieczny, żyje wyłącznie nienawiścią do klanu Evanson – klanu nieśmiertelnych, który przed laty odebrał mu szczęście. Dla zemsty gotów jest zrobić wszystko, nawet gdyby musiał poświęcić wszystko i wszystkich, których napotka na swojej drodze.


Skyler
Niespokojna dusza; demonica, która do normalnego funkcjonowania potrzebuje ciała, które mogłaby przejąć i kontrolować. Od tysiącleci służy samemu Lucyferowi, nie tylko wykonując jego rozkazy, ale również będąc jego najbliższą i zaufaną podwładną. Przez wielu nazywana kochanicą króla albo samej ciemności. W sprzyjających okolicznościach potrafi zmieniać swoje kształty. Złośliwa, nieprzewidywalna i cyniczna, świętego byłaby w stanie wytrącić z równowagi.


Alexander 'Alex' Malone
Mimo młodego wieku, uzdolniony śledczy, pracujący dla policji w Seattle. Jednocześnie dobry przyjaciel Alyssy i Mary, które traktuje niemal jak młodsze siostry, przez co często zachowuje się względem nich w co najmniej nadopiekuńczy sposób. Wnikliwy i uparty, nigdy nie zostawia raz rozpoczętej sprawy. Od blisko dekady dręczy go kwestia niewyjaśnionej śmierci jego młodszej siostry, Jessiki.


Victoria 'Tori' Torentino
Młoda i niedoświadczona pół-wampirzyca z naturalnym talentem do wpadania w kłopoty. Nigdy nie poznała swoich rodziców, za swoich opiekunów uznając Megan, Noela i... Carlosa, choć ten ostatni zwykle doprowadzał ją do szaleństwa. Nieświadomie ściąga na siebie i młodszego z rodu Sorenti śmiertelne niebezpieczeństwo.


Jason Sorenti
Należący do klanu Sorenti, wiekowy już wampir; brat Carlosa i Michaela. Bywa impulsywny, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo jego najbliższych. Od pierwszej chwili zauroczony Alyssą, chociaż ta już na wstępie daje mu do zrozumienia, że widzi go tylko i wyłącznie w roli dobrego przyjaciela i brata.


Eleonora Sorenti
Wiekowa wampirzyca, przemieniona przez Michaela; od tamtego czasu trwa u jego boku jako partnerka i jedyna prawdziwa miłość. Pomimo tego, że należy do klanu nieśmiertelnych, zaskakująco dobra i pełna współczucia. Jako jedna z nielicznych zachowała w sobie człowieczeństwo w pełnym znaczeniu tego słowa.


Michael Sorenti
Najstarszy i najbardziej rozważny z braci. Czuje się odpowiedzialny za Carlosa, chociaż ten na każdym kroku przysparza mu kłopotów. Z założenia woli unikać konfliktów i przemocy, przynajmniej do czasu, kiedy w grę nie wchodzi bezpieczeństwo jego rodziny. Eleonora jest dla niego najważniejsza na świecie.


Nadia Myflower
Ostatnia przedstawicielka swojego rodu; jedyna, której jako dziecko udało się przetrwać rzeź, która rozegrała się w jej rodzinnym domu. Daleka kuzynka Eleonory; za sprawą kobiety ostatecznie znajduje schronienie w rezydencji Sorentich. Pozornie zimna i zapatrzona w siebie. Bez wzajemności zakochana w Jasonie.
~*~

Pan Ciemności
Sam Lucyfer – władca świata podziemia; upadły anioł, który zwrócił się przeciwko światłu, dla potęgi i własnych zachcianek decydując się sprzeciwić wyznawanym niegdyś wartościom. Przystojny, niebezpieczny, w jednej chwili potrafi być czarujący i uwodzicielski, by w następnej zamordować z zimną krwią.


Uzjel
Jeden z upadłych aniołów pod wodzą Lucyfera. Obecnie żyje w ciele wampira, należąc do bliskiego kręgu podwładnych Pana Ciemności. W kontaktach z ludźmi używa imienia Samuel; dysponuje wyjątkową zdolnością wzbudzania w rozmówcy zaufania. Lucyfer powierzył mu jedno z najważniejszych zadań ze względu na jego rozległą wiedzę medyczną.


Megan
Doświadczona wampirzyca o tak donośnym głosie, że jej krzyk może okazać się zabójczy. Ciemnowłosa partnerka Noela, opiekunka Victorii i dobra znajoma Carlosa, regularnie wytrącana z równowagi przez tego ostatniego. Niebezpieczna kobieta o silnym charakterze, cechująca się przede wszystkim tym, że lubi stawiać na swoim.


Noel
Nieśmiertelny, którego z powodzeniem można by określić mianem Anioła Śmierci. Wyczuwa każdy rodzaj zagrożenia życia, w skrajnych przypadkach będąc w stanie powstrzymać duszę przed opuszczeniem ciała – często za mniej lub bardziej wygórowaną cenę. Obdarzony specyficznym poczuciem humoru partner Megan oraz najlepszy przyjaciel Carlosa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz